מודל ''פשוט אני'' למורים, מנהלים ואנשי חינוך
 

רציונל: בני נוער 2010, בכל העולם, זהים! כולם מחפשים משמעות, שייכות ותחושת ייעוד. כולם רוצים להרגיש טוב עם עצמם ועם הסובבים אותם.

 

 

בימים טרופים אלו, בהן הכותרות זועקות:

"הטרדות מיניות גם בפייסבוק..."

"אלימות נגד מורים- מתפשטת לכל הארץ..."

"איך תדע שהילד שלך הוא לא כזה..."

"יום האלכוהול בבתי הספר..."

 

הגיע הזמן לעשות מעשה, לעשות משהו קצת שונה, קצת אחר, שישפיע וישנה את התמונה המדאיגה...

באמצעות התוודעות לששת העקרונות, כפי שפותחו בספרים של ד"ר אורלי כץ "פשוט אני - לא נגררים" ו- "פשוט אני"באיורו של אורי פינק, הוצאת אגם, נעבור תהליך מרתק שנועד לעזור למורים להתמודד עם סוגיות, דילמות ושאלות הקשורות במנהיגות ותקשורת, אשר מעסיקות אותם יום יום במהלך עבודתם עם המתבגרים.

 

בעולם בו התקשורת מתבצעת בעיקר באמצעות מסכים וניידים, מאפשרת סדנא זו לחזק את מיומנויות התקשורת הפרונטאלית, הכה חשובות בקרב בני הנוער והמורים ומלמדת איך להיות: "פשוט אני"!


"פשוט אני" מומלץ ע"י המזכירות הפדגוגית במשרד החינוך!  
 

קהל יעד: עובדי הוראה בכל מסגרות החינוך. 

 

מטרות: הקניית מיומנויות. תרגול ופתוח יכולות אישיות. לימוד ושכלול הבנת תהליכים ואינטראקציות בינאישיות. הבנת ה"אני", כמקור למשיכת המציאות הרצויה לחיי. העברת קהל היעד תהליך העצמה אישי- החופש להיות "פשוט אני"

 

הקורס בן 120 שעות, מוכר לצרכי גמול השתלמות ולצרכי אופק חדש.

 

נושאי הפעילות:

  • מיפוי הגנו"ם האישי שלנו ושל הנוער: מהם הגורמים נוגדי המשיכה של בני הנוער ושלנו, הגורמים לנו למשוך לחיינו דווקא את מה שאיננו רוצים?  

  • מהו הגרעין הפנימי ומהם החלומות שלנו ושל בני הנוער? 

  • מה בין חשיבה יוצרת לחשיבה עוצרת- כיצד ניתן לשלוט על סחרחורת המחשבות השליליות?

  • כיצד לזהות ולהפעיל את האינטואיציה ושפת הגוף במשיכת המציאות הרצויה עבורנו?  

  • כיצד לעצב את הסביבה הלימודית והאישית: אופנות, התמודדות עם לחץ חברתי, רכילות, סמים, אלכוהול, "מתקפת הסלולאר והמחשבים"...כך שתמשוך אותנו כלפי מעלה ולא מטה?

  • מהחלטה לעשייה- איך לגשר על הפער ולהתחיל לעשות ולפעול למען הגשמת החלום. 

שיטות הדרכה:  הקורס מועבר כסדנא חווייתית בשילוב משחקי חשיבה, מודלים מתחומי ההתנהגות, הניהול והשיווק, סיפורים, משחקי תפקידים, שאלונים, מחקרים ותיאוריה חדשנית. ששת העקרונות המפותחים בספר "פשוט אני", מהווים את הבסיס לעבודה הקבוצתית.