אודות אורלי
 
?איך הכל התחיל

אני יושבת ומנסה להיזכר איך הכל התחיל לפני מספר שנים, סתם כך, לפתע פתאום, נאלצנו לעזוב הכל בעקבות עבודתו של בעלי, ולעבור לאמריקה הגדולה. 
וכך מצאנו את עצמנו, בעלי, שני ילדי ואנוכי (אז עדיין לא נולד בננו השלישי), עומדים בפני שינוי מהותי בחיינו. 
שינוי שהגיע לאחר שהשרשנו שורשים בארץ, הקמנו משפחה, בנינו בית, וכעת אנו עוזבים הכל. את משפחתי הקרובה, חברים טובים, שגרה ותרבות. הגענו לארה"ב, והתחלנו פרק חדש בחיינו.
בעלי התחיל את עבודתו החדשה, ילדי הלכו לגן ולבית הספר, ואני, שתמיד ידי היו עמוסות בעבודה, מצאתי את עצמי יושבת בין ארבעה קירות של בית זר, בודדה ללא כל תעסוקה, ללא עניין, ללא חברות, ללא משפחתי הקרובה וללא כל שגרה. 
אני שתמיד אהבתי להתלבש, לצאת ולפגוש אנשים, מצאתי את עצמי יושבת ימים על ימים בביתי, עם הטרנינג ונעלי הבית... 
אני שכל חיי ידעתי לאן פני מועדות, והייתי מלאת אנרגיה ומוטיבציה, מצאתי את עצמי שוקעת במערבולת של אי וודאות ומחשבות שליליות.
מקהלה שלמה של קולות שליליים חדשים, התגוננה באוזני ועשתה ממני שמות...

 

אורלי כץ - מאמנת אישית ועסקית אורלי כץ - מאמנת אישית ועסקית

ברגע מסוים, הבנתי כי אינני יכולה להמשיך כך לעד, כיון שטוב לא יצא מזה, ועלי לקחת את עצמי בידיים ולעשות מעשה. פגשתי בחורה נוספת, ושיתפנו האחת את השנייה בתחושותינו.
לאט לאט הכרנו בנות נוספות, והבנו שאנחנו לא לבד, התחושות שלנו משותפות לנשים באשר הן. ישראליות, אמריקאיות, זרות ומקומיות כאחד... ופתאום נפל לנו האסימון, וידענו מה עלינו לעשות...
החלטתנו להקים מרכז תרבות לנשים. מרכז אשר יפעל בשעות הבוקר ויספק תעסוקה, עניין, תרבות ואימונים לנשים.
מרכז אשר יספק מפגש חברתי ומאגר מידע לכל הנשים באזור.
מרכז אשר יספק קורסים, הרצאות וסדנאות בתחומים שונים.

אורלי כץ - מאמנת אישית ועסקית אורלי כץ - מאמנת אישית ועסקית

מרגע העלאת הרעיון ועד להקמת המרכז בפועל, עברה כחצי שנה.
חצי שנה מרתקת, במהלכה נחשפנו לנשים רבות, אשר שיתפו עמנו פעולה, ושמחו לקחת חלק ביוזמה. וכך התחלנו להפעיל את המרכז שלנו- "נשים על הבוקר".  
מצאתי את עצמי מעבירה קורסים וסדנאות לנשים, בתחומי הצמיחה וההתפתחות האישית והעסקית, בצעתי אמונים אישיים וקבוצתיים,ועודדתי את המשתתפות לשנות, ליזום, להעיז ולהוסיף לחייהן מעט טעמים ותבלינים, על מנת לחיות את החיים שלהן במלואם, ולא לחיות לצד החיים, ולצד הקולות השליליים. תחושת הסיפוק, העניין והאתגר שחשתי מלאה אותי באופן מדהים, ודחקה הצידה את הקולות השליליים. במקום המחשבות השליליות, התמלאתי בקולות של יוזמה, פעילות, מוטיבציה וחדוות היצירה.  

נשים רבות, מאזורים נוספים פנו אלינו ובקשו כי נעביר סדנאות גם אצלן. פתחנו סדנאות נודדות, נסענו ברחבי ארה"ב, נחשפנו לנשים חדשות, מרתקות ומעניינות, הן במגזר הפרטי והן במגזר העסקי:

נשים אמריקאיות, זרות, לבנות, שחורות, צעירות, מבוגרות...
גיליתי כי רובנו הנשים, ללא הבדל מיקומנו על הגלובוס, צבע עורנו, דתנו, גילנו ומצב משפחתנו... נוטות לבקר את עצמנו, לחשוב מחשבות שליליות ולא להרפות... אך כולנו, מוכנות להיפתח, לשמוע וללמוד כיצד ניתן להיפטר מהרגל מגונה זה ולהתמקד במה שחשוב לנו באמת.
 

אחד הדברים העיקריים שעלו במהלך הסדנאות, זה הילדים שלנו! עד כמה חשוב לנו שיהיה להם טוב, עד כמה כל גיל חווה את הקשיים שלו.

וכך, לאט לאט, בעבודה המרוכזת עם האמהות ובעזרת הילדים הפרטיים שלי, נחשפתי לנושא מרתק, מרגש ומסקרן כאחד- בני הנוער, ואיך אפשר להעצים אותם, ולהקנות להם חיים טובים יותר.
התמחיתי באימון והעצמת נוער, חקרתי את הנושא לאורך השנים, בקרתי במוסדות חינוך רבים וראיינתי מורים, אמהות ובני נוער ואף השלמתי את הדוקטורט שלי בחינוך למנהיגות. 
בהשראת הסיפור הזה, נזרעו הזרעים לפיתוח מודל "פשוט אני" בעל ששת העקרונות, ומשם הכול היסטוריה...
כיום, אני מתגוררת עם בעלי ועם שלושת ילדי בישראל, ובעלת חברת
O.K. Coaching המרכז לחינוך למנהיגות, העצמה וכישורי חיים. 

כן, כן, אם רוצים אין זו אגדה...  

 

אורלי