אימון לארגונים
 
?איך הכל התחיל

 

פעם... בתחילת שנות התשעים, היה לי חלום, להיות מנהלת מוצר בארגון גדול.

חלמתי ליצור מוצרים יש מאין, להחליט על קמפיין השיווק שלהם, להכניסם לתודעת הצרכנים, לבצע מחקרי השוק, להיות שותפה ליצירת קמפיין הפרסום בטלוויזיה, בשילוט החוצות וברדיו (האינטרנט עדיין לא תפס תאוצה אז).

 

גרתי בצפון וההזדמנויות לעבודה שיווקית מסוג זה היו מועטות.

 

יום אחד, ראיתי לנגד עיני מודעה בעיתון: "חברת ויטקו מחפשת מנהל/ת מוצר למוצרי הטואלטיקה". קראתי את תוכן המודעה, והאינטואיציה שלי זעקה בצפירות אזעקה: "אורלי, זוהי העבודה עבורך!

לכי על זה".


שלחתי את קורות חיי, וציפיתי בסבלנות לטלפון המיוחל. ואכן, יום אחד, זה קרה. גדי, מנהל השיווק היה על הקו והזמין אותי לראיון. מהון להון, התקבלתי לעבודה. גדי פתח בפני עולם ומלואו, הוא הכניס אותי לעולם מרתק של שיווק, מיומנויות ניהול, פרסומות, יצירתיות ומה לא.  


לימים קרו מספר דברים, גדי עזב, ואני מוניתי למנהלת שיווק מוצרי הטואלטיקה במקומו, וחברת יונילבר העולמית רכשה את חברת ויטקו.

 

חוויתי תהליכי שינוי בתאגיד ענק, מיזוג עם חברות נוספות בענף (יוניליבר רכשה את תלמה וגלידות שטראוס), פוליטיקה ארגונית, עבודת צוות, שיתופי פעולה, משאים ומתנים והרבה הרבה אקשן.

 

עולם התאגידים והארגונים מוכר לי לפני ולפנים. חוויתי אותו גם מבפנים, כאחת המנהלות בתאגיד, וגם כיום, מבחוץ, כמאמנת עסקית של חברות וארגוניים. הניסיון האישי שלי, בשילוב מודל "פשוט אני", התובנות והכלים מתחום ה-Executive coaching , מאפשרים למתאמנים שלי להצעיד קדימה את הארגון שלהם לגבהים חדשים, ולאפשר להם עצמם לנסוק מעלה עם סיפוק ומימוש.

אורלי